Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

84 санкционирани возачи во општина Чаир

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (06.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на општина Чаир изречени се вкупно 84 мерки, од кои 15 за возење без возачка дозвола,  4 за техничка неисправност и нерегистрирани возила…

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот. 

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Забава

Пејачката Гоца Тржан е позната по тоа што отворено и без нема проблем да зборува нејзиниот сексуален живот воопшто како и за интимата со нејзиниот...