Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СИТЕ ЈА ЗНАЕМЕ КАКО ШЕХЕРЕЗАД, сега одлучи да ја напушти актерската кариера – еве зошто

На голема жалост за нејзините следбеници и симпатизери, убавата турска глумица нема да ја гледаме во нови улоги.

Турската глумица Бергузар Корел во 2021 година влезе со нови одлуки на кои и преходеле нејзината бременост, а потоа и раѓање на вториот син во март.

Убавата глумица одлучила да ја остави кариерата и да се посвети на семејството.

Имено, како што пишуваат турските медиуми, и покрај убавината која што во глумечката професија е неминовна, Бергузар не е подготвена да го носи теретот на оваа професија и да работи со ист интензитет сега кога има бебе.

– Не сум подготвена на големо одркување како порано. Сакам што повеќе времето да го поминам со семејството и да бидам покрај децата додека растат – истакнала глумицата.

За ваквата одлука допринело и вишокот килограми кои ги добила во тек на бременоста, поради што била и критикувана.

Тогаш сватила дека е време за драстични животни промена, кои ги искристализирала со влегување во новата 2021 година.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...

Забава

Пејачката Гоца Тржан е позната по тоа што отворено и без нема проблем да зборува нејзиниот сексуален живот воопшто како и за интимата со нејзиниот...