Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВАА ЖЕНА НЕ СТАРЕЕ – И НА 55 ГОДИНИ ГИ ИЗЛУДЕ МАЖИТЕ (фото)

Елизабет Харли редовно објавува провокативни фотографии на својот профил на Инстаграм, докажувајќи повторно и повторно дека на 55 години изгледа божествено.

Таа неодамна позираше на скалите од нејзината вила во гламурозен, раскошен син фустан кој го комбинираше со елегантни црни сандали и дијамантски накит.

„Се забавувам сама со себе“, напиша славната Лиз, алудирајќи на пандемијата и ограничувачките мерки што се на сила во Велика Британија.

Но, и тоа не ја спречи да се облече и да ужива во празниците, дури и дома.

Фотографијата собра голем број на лајкови и бројни позитивни коментари, а повеќето тврдат дека манекенката и актерка изгледа идентично како пред две децении.

„Ти си како Бенџамин Батон – старееш наназад“, „Какви нозе“, „Прекрасна си“, „Волшебна“, се само некои од комплиментите.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...

Забава

Пејачката Гоца Тржан е позната по тоа што отворено и без нема проблем да зборува нејзиниот сексуален живот воопшто како и за интимата со нејзиниот...