Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

НЕВЕРОЈАТНО: НАЈСКАПАТА ВИЛА ВО СВЕТОТ ЧИНИ МИНИМУМ 160 МИЛИОНИ ДОЛАРИ

Вила со површина од над 1800 квадратни метри многу брзо може да стане најскапата во светот, бидејќи се предвидува дека ќе се продаде на аукција за минимум 160 милиони долари.

Вилата„Фиренце“, која е лоцирана во Калифорнија, САД, располага со повеќе од 9 хектари во Беверли Хилс.

Оваа вила има 13 спални соби и 25 тоалети и три посебни објекти за гости.

Исто така, оној што ќе го купи, ќе биде комшија на ликовите како Род Стјуарт, Дензел Вашингтон и Силвестер Сталоне.

најчитани вести

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...

Забава

Ана Кораќ е позната по тоа што сака да се појавува во жешки изданија на социјалните мрежжи. Поранешната учесничка во реалити шоуто Задруга се...