Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДНЕВЕН ХОРОСКОП

ОВЕН

Работа: Ве чека нехармонична комуникација со колегите. Не сакате да попуштите и инсистирате дека вашате идеја е најдобра.

Љубов: Ви се допаѓа личност за која и натаму не знаете како да и пријдете.

Здравје: Проблеми со дишните органи се можни.

БИК

Работа: Во целост сте фокусирани на работата и задоволни сте како се одвива. Инвентивни сте, имате идеи кои сакате да ги проверите и во пракса.

Љубов: Партнерот има проблеми за кои мислите дека ќе ги решите.

Здравје: Стабилно здравје.

БЛИЗНАЦИ

Работа: Загрижени сте поради ситуацијата на работа. Се трудите, работите, но резултатите изостануваат.

Љубов: Во емотивна смисла сте презадоволни. Силно сте вљубени и инсистирате на интензивно гледање со партнерот.

Здравје: Стомакот е чувствителен.

РАК

Работа: Целосно сте незаинтересирани за работа. Се посветувате на семејството во иднина.

Љубов: Многу сте приврзани за партнерот кому му пречи, но тоа не го коментира со цел да избегне караница.

Здравје: Уморни сте, ви треба одмор.

ЛАВ

Работа: Сите обврски ги одложувате за друг ден. Денешниот ден го посветувате на семејството.

Љубов: Односот со партнерот е стабилен. Саканата личност ја поддржувате на конкретен, финансиски начин.

Здравје: Внимавајте на исхрана. Црниот дроб е чувствителен.

ДЕВИЦА

Работа: Работата не ве интересира. Приоритет ви е семејството, па така се посветувате на најблиските.

Љубов: Важно ви е да го надополните времето со семејството и со саканата личност, кое сте го пропуштиле поради работа.

Здравје: Притисокот е проблематичен.

ВАГА

Работа: Размислувате за работа и за новите планови. Тие не се детално формулирани.

Љубов: Односот со брачниот партнер е хармоничен. Се посветувате на семејството.

Здравје: Стабилно здравје.

ШКОРПИЈА

Работа: Свесно го одложувате размислувањето околу проблемите за некој друг ден.

Љубов: Денеска во целост се посветувате на саканите. Брачниот партнер го прави истото.

Здравје: Имунитетот ви е слаб. Имате хронични проблеми.

СТРЕЛЕЦ

Работа: Одработувате неколку обврски во краток рок.

Љубов: Саканата личност е заинтересирана за интензивно дружење, а вие и излегувате во пресрет. Стекнувате впечаток дека освен врската, неа ништо не ја интересира.

Здравје: Зајакнете го имунитетот.

ЈАРЕЦ

Работа: Вие сте личност која го цени семејството и традиционалните вредности. Денеска не работите, туку се придржувате на обичаите.

Љубов: Саканата личност е премногу љубомора за ваш вкус. Се надевате дека нешто ќе се промени.

Здравје: Слаб имунитет.

ВОДОЛИЈА

Работа: Не ве интересираат обврските. Денот го минувате онака како обичаите наложуваат. Во целост се посветувате на семејството.

Љубов: Максимално сте опуштени со саканата личност и минувате време заедно.

Здравје: Не е најдобро. Имате проблеми со цирклулацијата или коските.

РИБИ

Работа: Правите некој општ концепт во глава, без детали. Во прашање е идеја на која треба да се работи.

Љубов: На партнерот му пружате максимална поддршка. Тој минува кон лош период и не е расположен.

Здравје: Стабилно здравје.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...