Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ВНИМАВАЈТЕ: Овие 4 типа луѓе не чуваат тајни!

Во животот секогаш имате луѓе од доверба помеѓу пријателите, но има и такви кои иако ви се блиски едноставно се такви по природа да мора да ја пренесат секоја тајна што ќе ја дознаат. Токму затоа некои работи кои ви се случуваат и не сакате да се дознаат не би требало да им ги кажувате на одредени луѓе.

Ова не мора да значи дека тие се лоши личности, туку дека не можат да одолеат, бидејќи се родени во еден од овие четири хороскопски знаци.

Тие едноставно не можат да задржат ниедна тајна.

Стрелец

Стрелецот нема апсолутно никаков такт. Ја отвора устата без размислување. Често може да се случи тој да открие тајна на погрешна личност или да стане непопуларен поради непожелно мислење.

Близнаци

Близнаците зборуваат за сè. Пренесува дури и работи што не се наменети за сите уши. Овој хороскопски знак џагори за сè, бидејќи тој апсолутно не сака тајни и смета дека секогаш е подобро да се каже сè. За жал, тие забораваат да не одлучат секогаш кој треба и што да дознае.

Девица

Девица може да чува тајна за себе долго време, но во еден момент ќе пукне и тогаш сите тајни ќе излезат од неа. Едноставно не може да остави нешто само и сака да го користи минатото на одредена личност против неа.

Овен

Самиот Овен нема тајни и истото го очекува и од пријателите. Тој ја мрази мистеријата како чума. Тој зборува отворено за сè што му се однесува нему но и  на другите. Понекогаш неговата добрина е преголема. Овој хороскопски знак треба да научи дека тишината понекогаш е злато.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Македонија

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува...

Македонија

Многу е едноставно, или Мицкоски ќе си оди во наредните два-три месеци или Мицкоски ќе остане запаметен како последниот лидер на ВМРО. Пишува Никола...

Забава

Ана Кораќ е позната по тоа што сака да се појавува во жешки изданија на социјалните мрежжи. Поранешната учесничка во реалити шоуто Задруга се...