Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

88 сакционирани возачи во општина Илинден

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (05.01) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот.

На територијата на општина Илинден изречени се вкупно 88 мерки, од кои 11 за управување со брзина поголема од дозволената, 6 за возење без возачка дозвола, 2 за минување на затворен семафор (црвено светло), 6 санкции за користење на мобилен телефон, 8 за возење под дејство на алкохол, 5 за техничка неисправност и нерегистрирани возила.

Засилените сообраќајни контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до граѓаните да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи за да ја зголемиме безбедноста во сообраќајот.  

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...