Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША ЗА ПРВ ПАТ ПО ПОР*О СКАНДАЛОТ СО ВРАЊЕШ СЕ ОТВОРИ ПРЕД ЈАВНОСТА: “Долго молчев..”

Јелена Карлеуша прв пат после п*рно аферата прозборела за скандалот со Огњен Врањеш.

Пејачката во ексклузивно исповедување почнала да објаснува дека немала поим за тоа дека Врањеш ја сликал додека гола му позирала пред камера, додека во ек на скандалот од 2019 година вртела друга приказна, обидувајќи се да ја измами јавноста дека сето тоа подла фото-монтажа.

– Сакав нешто да кажам на таа терма. Долго молчев. Чекав еден страшен период да остане позади мене. Не само оваа година туку и предходната. Поминав низ медиумски атентат, тоа се вика медиумски линч – рекла Карлеуша “Шок-ток.

– Вистина е дека сите слики кои се пласирани настанаа без моја дозвола, без мое знаење. Тоа е содржина за која не знаев. Сфаќам дека Србија или регионот го интересира мојот полов орган, но постојат закони за јавно информирање и нешто што се вика мерка. Кога нешто покажуваш, три дена тоа донекаде е и разбирливо, но кога од час во час, од ден во ден, недела за недела ја ставаш истата содржина, тоа е медиумски линч. Луѓето кои стојат позади тоа се нечовечни. За машкост тука не станува збор. Тука нема ни чест и машкост. Моето семејство помина низ пекол, и сама сето тоа тешко го поднесов. Уценувана со тие слики. Улитиматимот беше да бидам со некој со кого никогаш не бев. Мојот џелат не беше тој бедник, туку поедини медиуми. Мојата мајка поради тоа и почина.

Споменувајќи го семејството, пејачката во еден момент се расплакала, а емисијата била прекината со реклами.

После емисијата Карлеуша на својот Инстаграм се заблагодарила на фановите за подршката и признала овој разговор за неа имал олеснувачки ефект.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...