Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ШОК: Дали Ким Кардашијан и Канје Вест се разведуваат?!

Ким Кардашијан и Канје Вест, после шпекулациите за разводот на парот во светот на шоубизнисот – наводно сега одлучиле да стават точка на бракот, пренесуваат американски месиуми.

“Ким има свои работи и проекти кои и се важни, а Канје свои. Нивните животи многу не се поклопуваат“, рекол извор за “People”.

Парот и понатаму е во формален брак, но живеат одвоено, тврди извор близок на семејството.

“Ким делува среќно и доста е фокусирана на работата. Таа верува дека може да донесе промена кога станува збор за реформи во затворот. Тоа е нејзина страст. Семејството е гордо на неа, вели изворот, алудирајќи на фактот дека таа се школува за правник и дека оваа недела го потикнала Доналд Трамп да ја ублажи казната на Брендон Бернардо.

Инаку ова лето парот имал бурна турбуленција во однос на музичарот кој на Твитер тврдел дека Ким сакала да го абортира нивното дете, каде што таа се огласила со отворено писмо во кое потврдила дека нејзиниот сопруг пати од биполарно пореметување.

“Многумина од вас знаат дека Канје има биполарни пореметување. Секој кој боледува од оваа болест, или сакана личност пати од неа, знае колку е тоа болно и комплицирано тоа да се разбере. Никогаш јавно не зборував како сето тоа се одрази кај нас во семејството бидејќи ги заштитував нашите децата. Денес чуствувам дека треба тоа да го коментирам поради стигма и заблуда за менталното здравје. Оние кои се разбираат во ментални пореметување, дури и во комплусивно однесување знаат дека семејството е немоќно доколку членот не е малолетник“, напишала меѓудругото.

Инаку Ким и Канје се во брак од 2014 година и имаат четири деца.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...