Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

Поранешната директорка на Заводот за статистика реагира на Законот за попис и молкот на Христијан Мицкоски

Да биде јасно: Предлог законот за попис е пример за регулирање на политички попис, во сите негови фази. Политичкиот попис кој арогантно се најавува дека ќе се спроведе по овој закон ќе биде историски срам за официјалната статистика. Но, треба да се срамат и сите кои се свесни што се спрема, а молчат. Финалните политички консултации се започнати денес. – Пишува на Фејсбук поранешната директорка на Заводот за статистика, Благица Новковска.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...