Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

МИСТЕР БИН Е СЕУШТЕ НЕНАДМИНЛИВ – Еве што вели актерот за улогата која секогаш го смее светот

Мистер Бин е сè уште популарен, за што сведочи неговиот број на следбеници на социјалната мрежа Фејсбук.

Актерот се појави во улогата на Мистер Бин за прв пат во 1990 година, а сагата за Мистер Бин доби и филмови, книги, како и анимирана серија. Иако поминаа 30 години од првото прикажување, господинот Бин е сè уште популарен, за што сведочи неговиот број на следбеници на социјалната мрежа Фејсбук, што е поголем од бројот на луѓе кои го следат Џастин Бибер.

„Успехот на Мистер Бин никогаш не ме изненади. „Да се ​​гледа возрасен човек кој се однесува детски, без да биде свесен за таа несоодветност, е всушност многу смешно“, изјави актерот за „Радио Тајмс“ и продолжи со ликот на Мистер Бин.

Roouen Atkinson

Откако направивме анимирана ТВ серија, сега размислуваме за анимиран филм. Полесно ми е да изведувам лик вокално отколку визуелно. Не уживам многу додека го глумам. Тежината на одговорноста е непријатна. Сметам дека е стресно и исцрпувачко “, објасни актерот. На прашањето дали ќе има нови епизоди на Мистер Бин, актерот не можеше да одговори со сигурност.

„Повеќе не би шпекулирал кога тоа може да се случи. Но, таа серија ја претставуваше креативната енергија што сите ја имавме во 80-тите години. Обидот да се направи повторно 30 години подоцна не би бил лесен “, заклучи Роуан Еткинсон.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...