Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Легендата на рап музиката, д-р Дре неодамна беше итно хоспитализиран како резултат на сериозен проблем со мозокот

Легендата на рап музиката, д-р Дре неодамна беше итно хоспитализиран како резултат на сериозен проблем со мозокот.

Според „TMZ“, 55-годишниот продуцент е хоспитализиран во понеделникот во „Sinai Medical Center“ во Лос Анџелес. Се дознава дека раперот страда од церебрална аневризма, што е болест на крвните садови на мозокот, чие пукање може да предизвика крварење со многу сериозни последици по живот па дури и фатални.

Сепак, се чини дека тој е во стабилна здравствена состојба откако е хоспитализиран, бидејќи преку објава на социјалните мрежи објави дека се чувствува добро и му се заблагодари на медицинскиот персонал кој се грижеше за него.

„Добро сум и медицинскиот персонал добро се грижи за мене. Наскоро ќе излезам од болница и ќе се вратам дома здрав. Голема благодарност до целиот стручен медицински персонал во „Cedars“. Љубов за сите! “

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...