Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Еве кои 7 работи кај жените се најпривлечни кај мажите – СОВРШЕНО ТЕЛО НЕ Е НА ЛИСТАТА

Нашите недостатоци понекогаш изгледаат привлечни за другите луѓе, а некои ситуации во кои се срамиме можат да бидат симпатични.

Бројни студии докажаа дека да се биде привлечен не значи да се биде совршен во исто време. Честопати многу обични работи, дури и некои што би сакале да ги сокриеме, всушност се привлечни за спротивниот пол.

1. Мирис

Луѓето можат да разликуваат милијарда видови мириси, а мирисот на вашето тело кажува многу за вашите чувства. Научниците тврдат дека има „мирис на среќа“ кој е многу заразен и пријатен, и ако го почувствуваме тоа кај другите, тоа ќе предизвика радост и позитивна енергија кај нас.

2. Смеа

Психолозите велат дека ако сретнеме некој кој што искрено ќе не насмее, романтичната врска со таа личност има поголеми шанси за успех. Животот заедно ќе биде исполнет со смеа и позитивни емоции речиси цело време.

3. Очила

Истражувањата покажаа дека мажите сметаат дека жените што носат очила се особено привлечни. Тие изгледаат мистично, мудро и неразбирливо.

4. Траги од сонце

Светли места како последица на сончање на вашето тело го привлекуваат вниманието на мажите, пишува BrightSide.

5. Разбушавена коса

Бушави прамени, природни бранови или неуредна пунџа се видови фризури кои најдобро им одговараат на мажите. Тие можат храбро да ја прегрнат својата мила без да се плашат дека тоа ќе и ја расипе фризурата.

6. Изглед без шминка

Научниците откриле дека 40 проценти од мажите сметаат дека жените се попривлечни ако не се нашминкани.

7. Стомак

Жените се обидуваат да ослабат и да бидат во форма, а особено внимание посветуваат на одржување на стомакот да биде цврст и рамен. Но, истражувањата покажаа дека малку сало на женскиот стомак е особено привлечно за мажите.

Научниците велат дека најважно е да се обрне внимание на пропорциите на телото. Во истражувањето, анкетираните момчиња најчесто избираат фотографии од жени кои имаат форма на тело од песочен часовник.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...