Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Дали Јирген Клоп е новиот “плачко“!?

Навистина што се случува со Јирген Клоп, тренерот на Ливерпул на кого во последно време се нешто му пречи. Ако лани ова време“редси“ имаат 49 бодови, сега имаат само 33. Ако лани неговиот тим не знаеше за доста, сега може лесно да го загуби првото место, Манчестер Јунајтед исто има 33 бодови, но и натпревар помалку.

Јирген Клоп до пред извесно време беше омилен кај медиумите, кај фдубалската јавност. Но сега веќе не е така. Тој го користи секој момент на нешто да се пожали. Прво “плачеше“ за тоа зошто нема пет измени, па за тоа дека Ливерпул игра во “незгодни“ термини, па сега во преден план е неговиот напад кој Јунајтед за кој вели дека на тој тим му се свират многу лесно пенали.

Дали Германецот е новиот “плачко“? Тоа го прашуваат медиумите во Англија и потенцираат дека тој тргнал по стапките на Бенитез, Мурињо, Лампард.

Кога сме кај пеналите да го кажеме и овој податок. Во минатата сезона за Манчестер Јунајтед се досудени дури 22 пенали, најмногу од сите клубови во најдобрите пет лиги во Европа.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...

Свет

Бил Гејтс направи ново застрашувачко предвидување. Иако милијардерот е голем поборник за вакцинација и тврди дека вакцината е, всушност, единствениот спас за човештвото, тој...