Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО ОД СРБИЈА: ДВАЈЦА БРУТАЛНО ПРЕТЕПАА МАЖ И МУ ЈА СКРШИЈА НОГАТА (видео)

В.М. (41) и М. С. (58) се уапсени под сомнение дека му нанеле тешка телесна повреда на маж (46).

На социјалните мрежи се појави видео од страшна тепачка од Шабац, во кое маж (46) има скршеница на ногата на две места!

Инцидентот се случил на 31 декември минатата година, во попладневните часови, а на снимките од безбедносните камери се гледа како двајца мажи го чекаат третиот пред барот, а откако се збогувале со него и продолжиле понатаму, тие се вратиле и почнале да го тепаат. . Повредениот прво се бранел и се обидел да избега, но во еден момент паднал на подот, па продолжиле да го тепаат додека лежел на бетонот.

Во еден момент, нападнатиот човек се обидел да стане, но напаѓачите го удриле и за малку ќе го забиле на бетонот. Неколку секунди подоцна се појави еден млад човек кој ги сруши и ги раздели.

Според неофицијални информации, нападнатиот има сериозни повреди – скршеница на ногата на две места, а полицијата на Сабац ги уапсила В.М. (41) и М. С. (58) под сомнение дека му нанеле сериозни повреди. – Тие се осомничени дека физички нападнале маж (46) и му нанеле неколку удари со нозете и рацете во главата и телото, а потоа избегале – соопшти МВР.

По сослушувањето, осомничените беа приведени во траење до 30 дена.

најчитани вести

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Балкан

Повозрасните генерации сигурно се сеќаваат на Југославија, во која се произведуваше сè што може да замислите, а многумина ќе кажат дека тогаш бил подобар...