Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Раста доби обвинение – Еве колкава казна го очекува

Раста е обвинет за лична употреба на дрога. Раперот се товари за кривично дело недозволено држење опојни дроги за лична употреба, откако во октомври заедно со Б.Л. беше упасен откако кај нив е најдено извесно количество сканк и кокаин.

За ова кривично дело му се заканува парична казна или затвор до три години, а законот предвидува и можност за ослободување доколку сторителот открие каде ја набавува дрогата. Раста е во притвор од почетокот на октомври, а на сослушувањето се бранел дека дрогата му била за лична употреба. Притворот последен пат му беше продолжен кон крајот на декември, минатата година и според таа одлука треба да трае до 27 јануари. 

најчитани вести

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Пејачката Светлана Цеца Ражнатовиќ за време на гостувањето во една ТВ – емисија изјави дека во овој момент би се омажила само за рускиот...

Свет

Глад доведе до смрт на 200.000 луѓе само во Европа, а немири избувнаа во Велика Британија и Франција, додека магацините со храна беа ограбени....

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...