Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДАРКО ЛАЗИЌ ЗАВРШИ ВО БОЛНИЦА – Престанал да јаде со денови!

Еден од најпопуларните пејачки на Балканот, Дарко Лазиќ тешко ја поднесе загубата на неговиот татко, поради што морал да заврши во болница.

Српските медиумни откриваат дека пејачот имал проблеми затоа што престанал да јаде со денови и сега нема апетит, по што морале да интервенираат и доктори.

„Имам чувство дека постојано не сум гладен. Знам дека не е добро, но не можам ништо да направам“, кажал Дарко.

Пејачот завршил во болница во Белград, каде што примил инфузија за да може организмот да почне да му се враќа во нормала.

Докторите му кажале дека мора да јаде, па дури и со сила, затоа што ќе му падне имунитетот и ќе си создаде други здравствени проблеми.

најчитани вести

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Свет

Постојано читаме за спортисти кои заработиле милиони за време на кариерата а потоа, заради коцкарски долгови, погрешен избор на жени, претерано трошење, алкохол и...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...