Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Витни Хјустон имаше ангелски глас, но пеколен начин на живот – ДОСЕГА НЕПОЗНАТИ ДЕТАЛИ ОД ЖИВОТОТ НА ДИВАТА (видео)

Дивата со ангелскиот глас водеше живот што не би го посакала никому…

Витни Хјустон е жена која на прв поглед имаше се! Глас за паметење, убавина што ретко се среќава, харизма, успех, пари… Но, покрај сето тоа, таа беше и длабоко несреќна жена, која во пороците наоѓаше утеха и бегство од реалноста, што на крајот ја чинеше и самиот живот. Загубата што светот ја почувствува со заминувањето на Витни Хјустон е непоправлива. Таа беше една и неповторлива.

Vitni Hjuston, Bobi Braun

Животот на познатата пејачка беше обележан со подеми и падови, слава и скандали, како и голем број семејни трагедии што следеа пред и по нејзината смрт. Нејзиниот брак со музичарот Боби Браун беше токсичен, но Витни со години се бореше да го зачува бракот во кој претрпе jeубомора, гнев и семејно насилство, бидејќи тврдеше дека „не може да живее без него“.

Vitni Hjuston

Почина на 11 февруари 2012 година во Лос Анџелес, во када во хотел. Случајот бил пријавен со случајно задушување, но подоцнежната обдукција утврдила дека пејачката имала смртоносна комбинација на наркотици во крвта. Откријте на видеото што доведе до оваа трагична смрт и кои животни околности ја доведоа Витни на работ на животот.

најчитани вести

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Свет

Постојано читаме за спортисти кои заработиле милиони за време на кариерата а потоа, заради коцкарски долгови, погрешен избор на жени, претерано трошење, алкохол и...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...