Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Барселона на гостувањето кај Хуеска замина со автобус за да заштеди 30 илјади евра

Барселона се одлучи за еден невообичаен потег за гостувањето кај Хуеска. Имено, наместо со авион, играчите и стручниот штаб заминале на пат од 300 километри со автобус.

Тоа не е многу, но претходно на ова исто гостување, Каталонците заминувале со авион.

Шпанските медиуми пишуваат дека причината е тоа што во тимот се одлучиле да штедат. Така со овој потег, раководството на Барселона заштедило 30 илјади евра. Згора на тоа екипата освои три бода.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Српската пејачка Јелена Карлеуша многумина ценејќи по тоа што ја гледаат по ТВ екраните, ја доживуваат како многу арогантна и сурова личност, но оние кои приватно...

Свет

Постојано читаме за спортисти кои заработиле милиони за време на кариерата а потоа, заради коцкарски долгови, погрешен избор на жени, претерано трошење, алкохол и...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...