Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА ШОКИРАНА – АНАСТАСИЈА НЕ САКА ДУЕТ СО НЕЈЗЕ

Ражнатовиќ била оптимистка надевајќи се дека сепак желбата ќе и се оствари.

Фолк дивата Светлана Цеца Ражнатовиќ (47) открила дека нејзината ќерка не сака да сними дует со неа. Гостувајќи во емисијата “Премиера-Викенд специјал“, раскажала дека ќерка и ја одбила за дуетска песна, а синот Вељко Ражнатовиќ се подготвувал за претстојниот боксерски меч.

– Не постои наговестување, јас сакам, но таа не сака дует. Можеби ќе се предомисли, можеби ќе имам среќа. Боксерот се подготвува за голем меч на 31 јануари. мечот ќе се одржи во Москва, да му посакаме среќа и да навиваме за него. Ќе гледам и ќе навивам. Ќе ја искористам таа приликата на мојот внук да му честитам седум месеци – рекла Цеца.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...