Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ХАОС ВО ЊУЈОРК: Сомнително возило предизвика паника (видео)

Вистинска драма се одвива во Њујорк откако наводно било забележано возило полно со експлозив во близина на трговски центар во Квинс.

Според светските медиуми, евакуацијата на трговскиот центар е во тек, а полицијата апелира до граѓаните да ја избегнуваат областа околу 56-та авенија.

Според непотврдени информации, возилото било забележано во гаража.

Полицијата добила повик околу 07:40 часот, а се чини дека боци полни со пропан биле прикачени на возилото.

На самото место има специјални полициски единици кои го проверуваат возилото.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...