Connect with us

Hi, what are you looking for?

Балкан

ХАОС ВО БИХ: МИГРАНТИ СЕ ИЗБОДЕА СО НОЖЕВИ (видео)

Мигрант чиј идентитет не е познат во јавноста е пронајден со убодна рана во близина на Автобуската станица во Тузла.

 Како што се гледа на видеото кое Тузлански.ба го сподели на социјалните мрежи, него со непознат предмет го прободува и физички го напаѓа друг мигрант.

Портпарол на Министерството за внатрешни работи на кантонот Тузла, Амра Капиџиќ, за Кликс изјави дека околу 12,30 часот, Итната медицинска помош ја известила Полициската станица Запад дека непознато лице, односно мигрант со убодна рана, се наоѓа во близина на Автобуската станица Тузла.

Полицијата сè уште трага по напаѓачот. Мотивот за овој напад сè уште не е официјално објавен. Сепак, како што пренесуваат локалните медиуми повредениот мигрант изјавил дека при нападот му биле украдени мобилниот телефон и парите.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...