Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТОТАЛНО МОДНО ПРОМАШУВАЊЕ НА МЕЛАНИЈА : Таа наиде на бројни критики за начинот на кој е облечена (ФОТО)

Меланија Трамп секогаш знаела со нејзиниот стајлинг да го привлечи вниманието на јавноста со нејзините комбинации, но со последното појавување сега кога  ги одбројува последните денови како прва дама во Белата куќа, таа наиде на бројни критики за начинот на кој е облечена.

Таа овој пат се одлучила за предимензиониран и долг капут кој во ниеден дел не ја следи линијата на нејзиното тело.

Капутот е пирок и во пределот на ракавите и изгледа како да има благ „пуф“ ефект. Нејзината фигура е дополнително скратена бидејќи не носи потпетици, кои се нејзиниот заштитен знак, туку рамни кожни чизми.

Иако оваа комбинација се смета за шик, особено дополнета со кожни црни ракавици, се стекнува впечаток дека за својата градба Меланија можела да направи подобар избор. Благодарение на ветерот, таа не можела да ја контролира фризурата, па според модните критичари овој изглед на убавата Словенка е прогласен за целосно промашување.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...