Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

ТАЖНА ВЕСТ: ПОЧИНА ПОЗНАТАТА АКТЕРКА

Актерката Тања Робертс почина на 66-годишна возраст. На нашата публика ѝ е позната по улогата во продолжението на филмовите за Џејмс Бонд, кога го играше Роџер Мур „A View to a Kill“.

Тања синоќа се вратила дома откако ги шетала своите кучиња, а по некое време се онесвестила. Таа веднаш била хоспитализирана, но лекарите не можеле да ѝ помогнат. Причината за смртта е сè уште непозната, но потврдено е дека не станува збор за корона вирус.

Таа се појави во многу смешни серии и филмови од седумдесеттите и осумдесеттите, а можеби е најпозната по улогата во серијата „Среќни седумдесетти“. Таа исто така глумеше во познатата серија „Ангелите на Чарли“.

Таа беше во брак со Бери Робертс од 1974 година до 2006 година, кога тој почина, и тие немаа деца.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...