Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ПОЗНАТИОТ СМЕШКО НА ВЕКОТ имаше тажна 2020та година

2020 година беше тешка за  Хуан Хоја Борха, шпанскиот комичар кој стана познат низ целиот свет од многуте „мемиња“ кои излегоа во 2015, каде тој се „заразно“ се смее  раскажувајќи лична случка во емисија во 2007.

Актерот во последно не е активен поради здравствените проблеми кои довеле до таму да му се ампутира едната нога.

Според шпанските медиуми, тој сега е хоспитализиран во болница во Севиља која служи и како центар за лица со хендикеп.

Иако има проблеми со зараснување на раната, 65-годишниот актер се опоравува.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...