Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Меси + Серхио Рамос во тимот на Пеп!?

Серхио Рамос се уште е далеку од потпис на новиот договор со Реал Мадрид. Дон Флорентино Перез му нуди едногодишен договор на својот капитен, додека овој сака најмалку уште три сезони да остане на “Сантијаго Бернабе“. Факт е дека во јуни капитенот на Реал Мадрид е слободен играч. И сега на се ова се “вклучува“ Пеп Гвардиола, така барем најавува ЕСПН, според кого стратегот на Сити до две раце би прифатил во тимот, во одбраната да го има легендарниот Серхио Рамос.

Во некоја некоја “луда приказна“, Пеп се надева дека покрај Меси, кој веќе со една нога е на “Етихад“, ќе добие и Рамос. Според Пеп тоа се тие двајца играчи кои му недостигаат на Сити, и според искуството, и кои знаат како се освојува Лигата на Шампионите.

Се разбира дека за ова се прашуваат и Реал и Барса, а Пеп и Сити чекаат на разврската.

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Не велат залудно – пазете што сакате, можеби ќе се оствари. Во случај на една девојка, не само што ѝ се оствари нејзината најголема...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...