Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ДРАМА: Британец се напил толку многу што си го сменил името во СЕЛИН ДИОН – ВООПШТО НЕ ПАМТИ! (фото)

Една комична ситуација се случи во Велика Британија. Имено, млад човек, кој до неодамна се викаше Томас Дод, се опил толку многу што го сменил името во Селин Дион и подоцна заборавил на тоа.

Како што рече за „Birmingham Live“, овој 30-годишник е голем обожавател на канадската пејачка, и додаде дека најверојатно испил неколку чаши повеќе по нејзиниот концерт на YouTube, па дошол до оваа, да речеме, чудна идеја.

Тој преку апликација го сменил името, платил 89 фунти како што треба, а потоа купил осум дополнителни сертификати што го потврдуваат ова – во случај некој да не му верува. Како што вели, тој дури и не се сеќавал на овој чин, сè додека не пристигнале нови документи на неговата адреса, со ново име.

Селин се пошегува дека не би сакал полицијата да го застане во сообраќајот затоа што „може да биде чудно“. Неговата мајка на почетокот беше лута, но кога тој и објасни дека можело да биде полошо, таа успеа да види колку е навистина смешно нештото.

  • Јас и објаснив дека може да биде многу полошо. Можев да бидам Борис Џонсон. За среќа, тој нема концерти на YouTube, рече тој.

Селин заклучи дека не брза да го смени името и дека засега не размислува за тоа.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...