Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

АНА БЕКУТА ПОЛУДЕ ОД ЉУБОМОРА И ЕКСПЛОДИРА: “ЌЕ ВИДИШ КОГА ЌЕ СИ ДОЈДЕШ ДОМА..”

Партнерот на Ана Бекута, политичарот Милутин Мкоњиќ првите денови од новата година ги поминал во болница, поради воспаление на плуќа. Во текот на лекување тој се пофалил дека во болницата има многу “убави медицински сестри“, а по тој повод се огласила и Ана.

– Милутине, ќе разговараме за убавите медицински сестри кога ќе дојдеш дома! – напишала таа во свој стил на социјачните мрежи, предизвикувајќи голем број коментари.

– Добар сум. Сега одам кај Ворис Тадиќ да правиме коалиција, тој е во собата до мене. Овде имаат многу убави сестри, неможам да им го видам лицето, но можам да кажам дека се најдобри и одлично се грижат за секој пациент. Не им е лесно, но сите треба да бидат свесни колку е пандемијата опасна. Се трудам да ги слушам се што ќе ми кажат докторите. Телефонот не престанува да ѕвони, сите ме векиаат да прашаат како сум, луѓето се загрижени – ркол Мркоњиќ кој инаку е негативен на корона вирус.

– Добар сум. Сега одам кај Ворис Тадиќ да правиме коалиција, тој е во собата до мене. Овде имаат многу убави сестри, неможам да им го видам лицето, но можам да кажам дека се најдобри и одлично се грижат за секој пациент. Не им е лесно, но сите треба да бидат свесни колку е пандемијата опасна. Се трудам да ги слушам се што ќе ми кажат докторите. Телефонот не престанува да ѕвони, сите ме векиаат да прашаат како сум, луѓето се загрижени – ркол Мркоњиќ кој инаку е негативен на корона вирус. 

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...