Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЦЕЦА ИСКРЕНО ПРОЗБОРЕ ЗА СВОЈОТ ЉУБОВЕН ЖИВОТ: ” Најдолго бев сама две ипол години..”

Српската пејачка Цеца Ражнатовиќ во емисијата  сѐона што оставило белег во нејзиниот живот во 2020-та година. Таа зборуваше за нејзините деца, внукот кој ѝ се роди оваа година, односот со снаата Богдана, како и за нејзината најголема љубов Жељко Аркан Ражнатовиќ.

Не го уништив јас бракот па да се каам, Жељко ми беше одземен од раце, се надевам дека ќе ми се случи некој кој ќе го сакам со сето свое срце, изјави Цеца и продолжи:

„Децата отсекогаш ми беа поддршка, и тие не сакаат да бидам сама. Едноставно, сами правиме избор. Не бев сама сите овие 20 години, но не го експонирав тој дел од животот, но имав долги периоди на осаменост.  Најдолго бев сама две ипол години. Не е среќа само да имате партнер, не сум жена која по секоја цена ќе биде со некој, подобро сам отколку со било кој. Никогаш не сум осамена, имам прекрасно семејство. Јас не сум жена што може механички да биде со некој, јас сум крајно емотивна, ми треба некој што ќе ми биде пријател, во својата куќа и без шминка, во пижами, мораш да ме сакаш онаква каква што сум“, изјави Цеца и објасни како го запознала мажот со кој била блиска.

Жените од јавна сцена тешко стапуваат во контакт со луѓето. Мене некој може да ме запознае преку пријатели, не можам туку –така да влезам во некој однос,  луѓето се подготвени на се и сешто, немам луксуз да се играм со својот живот, како да знам кои им се намерите? Секогаш бев внимателна, човек мора да мисли на се’, не постојам само јас, изјави Цеца и продолжи:

„ Физичкиот изглед привлекува внимание, но подоцна гледате дали има хемија, дали се разбирате, дали се забавувате, сè се врти околу хемијата меѓу луѓето. Не е важно дали е постар или помлад – изјавила пејачката.

На прашањето дали моментално има некој покрај себе, Цеца вели:

Што и да сум, не би кажала. Не сакам јавно да зборувам за тоа, сакам да го зачувам за себе, тоа го правам за мене и моите емотивни потреби. Јас не сум жена на која треба да и прават друштво по секоја цена. Јас овие години се трудев нешто да биде само мое, но ако се случи, не сакам да се развлекува по медиумите, вели Ражнатовиќ.

најчитани вести

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...