Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СТРАШЕН ПОЖАР ВО ТРГОВСКИОТ ЦЕНТАР ГЛОБАЛ ВО СТРУМИЦА (ВИДЕО)

Во пожар кој вчерва гори во ТЦ Глобал во Струмица, според Струмица Денес, изгореле многу дуќани, но целосно се пеплосани многу дуќани особено тие кои се во првиот ред, а таму се банка и фармацевтска компанија лидери на пазарот.

На новинарските екипи им е дозволен пристап од далеку, според нивните разговори од видеото, изгорени се дуќаните на банка.

Видео ТУКА.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...