Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СРЕЌА во љубовта и парите во 2021 година ги чека четири хороскопски знаци

Од почетокот на летото до август, Овните ќе ја пронајдат љубовта што ја барале. Тоа е трајна врска за која сонуваат со години. Оние во врска се подготвени за следниот чекор во врската со партнерот, како да живеат заедно и да стапат во брак.

Исто така ќе имаат среќа и со финансиите и ќе напредуваат во кариерата.

Лавовите ќе имаат среќа со финансиите, па доколку размислуваат да започнат сопствен бизнис, ова може да биде нивната година.

Тие размислуваат за родителство во врска и брак, па така до крајот на 2021 година би можеле да бидат пречекани со најдобрите вести. Оние кои не се во врска би можеле да пронајдат вистинска љубов до јули.

Девиците имаат можност од август да запознаат нови луѓе и да влезат во среќна врска. Таа ќе биде зафатена со подобрување на односите со партнерот, а љубовта ќе докаже дека ќе освои сè.

Во 2021 година, Јарецот го очекува внатрешен мир и хармонија. Оние кои не се во врска ќе најдат љубов следното лето. Оние кои се во врска ќе ги подобрат односите со партнерот.

Покрај тоа, тие можат да очекуваат напредување во кариерата и подобрување на нивната финансиска состојба.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...