Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Сигурно сте размислувале што сонуваат кучињата? – Научниците конечно открија!

Многу луѓе честопати размислувале за тоа што замислува нивното куче и дали кога ќе почнат да ги движат шепите како да трчаат, бркаат нешто во сон или не?

Всушност може да биде тоа, но има и други работи. 
Научниците од Универзитетот на Харвард откриле дека кучињата често сонуваат за човекот кој најмногу го сакаат.
Луѓето сонуваат за тоа што најмногу ги загрижува во текот на денот во нелогична форма. Но, и животните го прават истото.
Тие се исклучително приврзани за луѓето со кои живеат, па најверојатно сонуваат за вашето лице, за вашиот мирис и колку ве прават среќен.

Тие исто така може да сонуваат дека сториле нешто што би ве изнервирало. Но, вие сте секогаш во нивниот ум, и тоа не се менува дури и кога тие спијат.

најчитани вести

Забава

Жителите на Нови Сад влегоа во 1977 година заедно со најважниот гостин во земјата – Јосип Броз Тито. Беше голема чест за власта во...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Забава

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...