Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

Најдебелиот човек во Велика Британија, тежок 412 килограми, почина на 52-годишна возраст

Најдебелиот човек во Велика Британија, тежок 412 килограми, почина на 52-годишна возраст. Тој во последните неколку години страдаше од тешкотии во дишењето и инфекции .

Бери Остин, од Челмсли Вуд, Бирмингем, почина вчера, според официјалната страница „ Birmingham City FC“ на Твитер , каде го нарекуваа „прекрасен човек“.

Според податоците, Остин конзумирал до 29 000 калории и пиел до 12 литри газирани пијалоци дневно.

Тој се стекна стана познат по неговото претерано јадење, а еднаш глумеше во документарец на „Sky One“, на водителот Ричард Хамонд.

Тој исто така глумеше во драмокомедијата на ITV „Најдебелиот човек во Британија“ со Тимоти Спал и Боби Бол.

најчитани вести

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија (СПС) Милутин Мркоњиќ синоќа е итно хоспитализиран во болница во Белград. Според српските медиуми, тој е негативен на коронавирус,...