Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Лазаров: Можев да бидам подобар кошаркар од ракометар

Кирил Лазаров, капитенот на македонската ракометна репрезентација е неисцрна тема во светот на спортот. Нашата гол-машина постојано е во центарот на вниманието, и на 40 години, и натаму е страв и трепет за противничките голмани.

Лазаров во интервју за „handballfast.com“, открива дека можел да стане и кошаркар, но средината го сторила своето, бил насочен кон ракометот, од мали нозе почнал успешно да ја пишува успешната приказна, а за тоа говорат бројните признанија и рекордите кои и натаму се во негова сопственост.

„Можев да станам уште подобар кошаркар од ракометар. Но, постојаната комуникација со луѓето кои се посветени на овој спорт направија оваа игра да стане дел од мене“, вели Лазаров.

Оваа година е пресудна, македонскиот репрезентативен ракомет, најверојатно ќе продолжи да чекори без главната сила. Лазаров веќе размислува за завршување на богата кариера, по крајот на сезоната, но дефинитивната одлука најави дека ќе ја донесе наскоро.

Иако размислувањата се исти, сите се согласни дека без него ќе биде тешко, сепак Лазаров верува во младите сили, вели дека има огромен потенцијал во сите нив.

Целтото интервју можете да го прочитате на следниот ЛИНК.  

sportmedia.mk

најчитани вести

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...