Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЖЕЉКО ЈОКСИМОВИЌ ИМА ЧЕТИРИ ДЕЦА – НАЈСТАРАТА ЌЕРКА МИНА Е ВИСТИНСКА УБАВИЦА (фото)

Жељко Јоксимовиќ е татко на четири деца. Тој со сопругата Јована има три, но од првиот брак ја има и ќерката Мина!

Пејачот е многу приврзан со неа, која го има наследено неговиотот талент за музика.

Жељко е многу горд на својата најстара наследничка, затоа што е многу вредна и талентирана. Мина студира на музичката академија, а освен тоа поминува време со татко и во музичкото студио.

Патем, таа е успешна во компонирањето музика и мелодии за театарски претстави, а пред неколку години стана и музички уредник на духовната телевизија „Храм“.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...