Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Дарко Лазиќ се отвори пред јавноста: “За мене пропадна годината, имав најголема загуба, во 2021 очекувам…”

Пејачот Дарко Лазиќ се наврати на 2020 година која ја остави зад себе, па призна дека таа била една од најлошите за него во животот.

„По тоа што се случуваше, за мене годината пропадна и година во која го доживеав најголемиот пораз, а тоа е заминувањето на мојот татко. Покрај тоа, губев и на бизнис план, зашто немаше работа. Очекувам 2021 година да биде подобра“, вели тој.

Дарко се пошегува и кажа зошто повеќе не верува во Дедо Мраз.

„Имам многу желби, но ќе ги задржам за себе за да се остварат. Што се однесува до Дедо Мраз одамна престанав да верувам во него, зашто не ме испочитува“, вели Дарко.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...