Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

ВМРО ДПМНЕ: Додека народот нема ни за леб, умира за вакцини, Заев и Филипче на мотори од 30 илјади евра

Половина милион граѓани живеат со 130 денари на ден. Секој четврти Македонец е на раб на сиромаштија, а Заев и Филипче возат мотори од 30 илјади евра.

Владата не може да набави вакцини. Секаде во регионот се врши вакцинација, само кај нас Филипче уште крие колку вакцини земал и кога ќе стигнат. Дали од срам или од незнаење ќе видиме наскоро!

Власта се луксузира, а во болниците мртви пациенти лежат до луѓе кои примаат терапија.

Народот буквално умира, а Заев и Филипче се забавуваат во ек на пандемија. Без маски, без дистанца.

Заев и Филипче сами ги кршат мерките кок ги носат.

Заев и Филипче само ја тонат Македонија.

најчитани вести

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Групниот с**с е табу тема, па речиси сите ги кријат своите фантазии, но една 62-годишна професорка на факултет за британски „Гардијан“ ги сподели своите...

Балкан

Денеска во БиХ е прогласен за Ден на жалост за осумте тинејџери кои беа пронајдени мртви во викендичка во селото Трибистово, Посушје каде биле собрани за да ја...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...