Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Бурни детали од животот на Оливер Драгојевиќ: Ја изневерувал сопругата, а швалерката го тужела .

Сте слушнале и читале за многу случаи во кои изневерена жена го тужи сопругот или љубовницата но, ова е еден од ретките случаи каде љубовницата ги тужела – љубовникот и неговата сопруга. Приказната е жива вистина, се случувала на една од најпознатите поп ѕвезди во Југославија.

Пејачот Оливер Драгојевиќ и е познат на јавноста по многу познати хитови, и иако преживеа неколку децении брак со сопругата Весна, нивната врска беше полна со контроверзии. Оливер се обиде да ја задржи сликата на примерен семеен човек, но не можеше да сокрие дека е неверен на својата сопруга.

Тој беше во брак со Весна повеќе од 40 години, но бракот речиси се распадна кога неговата афера излезе на виделина. Имено, поранешната манекенка Бранка Мариќ Мути јавно призна дека била во долгогодишна љубовна врска со него.

Двајцата одржувале интимни односи во текот на седумдесеттите и раните осумдесетти години на минатиот век, а фактот дека Драгојевиќ сакал да ја напушти својата сопруга Весна поради Бранка зборува многу за тоа колку била сериозна аферата.

Во една прилика, Весна отворено зборуваше за тоа за хрватските медиуми. Таа, меѓу другото, рече дека и требале 10 години да ја преболи измамата на Оливер.

За време на сите тие години, честопати завршував во собата за итни случаи поради стрес и нервоза. Долго време се обидував да дознаам зошто Оливер се сврте кон друга жена, но на крајот сфатив дека станува збор за неговата незрелост и несигурност – рече Весна еднаш.

Следуваа скандали и меѓусебни тужби. Бранка тврдеше дека брачната двојка и оставала нејзините заканувачки пораки, дека не се точни, па потоа го тужела Оливер Драгојевиќ за претрпената душевна болка, која ѝ се исплати по долги судски постапки.

Никогаш не сакав да зборувам за мојот живот надвор од сцената, но поради комбинација на чудни и неморални околности, се најдов во центарот на скандалот што го организираа другите. Мојата интима е првенствено моја работа и ќе решам сè што треба да се направи во моите четири sида и со оние што се загрижени, а пасторите ќе останат гладни за сензации – рече тогаш Оливер и стави крај на целата приказна.
До смртта, Оливер остана со сопругата Весна, која му беше најголема поддршка за време на неговата борба со ракот.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...

Забава

Цеца ги воодушеви фановите со видео кое го објави на Инстаграм на кое таа е дефинитивно е во најсекси издание за годинава. Пејачката одлучила да...