Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

42 АМЕРИКАНЦИ НАМЕСТО ВАКЦИНА ПРИМИЛЕ КОКТЕЛ СО АНТИТЕЛА

Најмалку 42 лица во Западна Вирџинија, кои мислеа дека примиле вакцина против COVID-19, всушност добија инекција Regeneron, коктел против антитела, користен за лекување на вирусот, соопшти во четвртокот Националната гарда на Западна Вирџинија.

Одделот за здравство и човечки услуги на Стејт департментот сега се обидува да контактира со сите погодени лица. Иако лекот најверојатно нема да го загрози нивното здравје, официјалните лица изјавија дека ќе бидат следени и ќе им се даде приоритетен статус за вакцинација.

  • Веднаш штом бевме информирани за тоа што се случило, веднаш презедовме чекори за да го исправиме направеното и веднаш ги разгледавме и зајакнавме нашите протоколи за да го подобриме процесот на дистрибуција за да спречиме тоа да се повтори, рече генерал-мајор Џејмс Хојер.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...