Connect with us

Hi, what are you looking for?

Македонија

СТРАШНО: СЕ САМОУБИ МАКЕДОНСКА ДИПЛОМАТКА НА ОН – Била пронајдена со ремен околу вратот

Македонска дипломатка  на Обединетите нации  која е пронајдена мртва во нејзиниот стан во Менхетн на новогодишната ноќ е М.В (39) од Скопје а полицијата како што дознава „Слободен печат“ се сомнева дека се работи за самоубиство.

Таа е пронајдена со лицето надолу и со ремен околу вратот во бањата од својот стан во источниот дел од Менхетн, дури околу пладне. Дипломатката живеела сама во апартман на четвриот кат.

Полицијата пронашла рецепти за антидепресивни лекови и две шишенца со мелатонин – едното празно, а другото речиси испразнето.

Според извештајот од Њујорк Пост во нејзиниот дом веднаш по брзата помош пристигнал и македонски дипломат, се претпоставува амбасадорот.

Неофицијално, младата дипломатка страдала од депресија подолго време пред да си го одземе животот.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...