Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ОВАА МЛАДА МАНЕКЕНКА Е ИЗБРАНА ЗА НАЈУБАВО ЛИЦЕ ЗА 2020 ГОДИНА (фото)

Според магазинот „TC Candler“ и независните модни критичари кои секоја година ги избираат 100-те најубави лица во годината за 2020 победничка е 19 годишната манекенка Јаел Шелбиј од Израел која и претходните 2 години беше во првите три на оваа листа.

  • Никогаш во ништо не сум била прва…Ви благодарам, ова е убава титула, истакнала убавицата која во моментов служи задолжителен воен рок во израелското воздухопловство.

Оваа девојка, според пишувањата на израелските медиуми, е во врска со 35 годишниот син на израелскиот милионер Брендон Корф. Таа има работено на бројни модни кампања, меѓу кои и за колекцијата на шминки на Ким Кардашијан.

Критериумите по кои се прави листата на најубави лица се естетско соврешенство, но се гледаат и елеганцијата, држењето, оригиналноста.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...