Connect with us

Hi, what are you looking for?

Свет

НЕВЕРОЈАТНО: Русија за еден ден доби 581 нови милионери – Еве како

За 581 Руси новата година не можеше да почне подобро, а  Русија за еден ден доби скоро 600 нови милионери.

Историскиот рекорд за време на извлекувањето на лото во Русија беше поставен на првиот ден од новата година – клубот на милионери стана побогат за 581 член.

Наградниот фонд на новогодишната лотарија изнесуваше повеќе од две милијарди рубљи, а од таа сума една милијарда (повеќе од 13 милиони долари) беа наменети за големи награди, велат од руски „Столото“.

Минатата година, за првпат, еден играч ја доби главната награда од една милијарда рубли. Тогаш имаше 99 нови милионери.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...