Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Лошо започна годината за Ана Бекута – ИТНО ХОСПИТАЛИЗИРАН НЕЈЗИНИОТ ПАРТНЕР

Почесниот претседател на Социјалистичката партија на Србија (СПС) Милутин Мркоњиќ синоќа е итно хоспитализиран во болница во Белград. Според српските медиуми, тој е негативен на коронавирус, но има воспаление на белите дробови. Веста ја потврдил и претседателот на партијата Ивица Дачиќ.

За Нова.рс. Милутин истакнал дека добро се чувствува.

– Пред два дена имав температура и се тестирав. Резултатите се негативни, но на снимката видоа некои промени, не знам ни јас за што се работи, па се водам како ковид пациент. Ана, исто така, се тестираше и е негативна, нема никакви симптоми, изјавил тој.

Мркоњиќ има 78 години, а веќе 9 години е во емотивна врска со пејачката Ана Бекута.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...