Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

ЛЕПА БРЕНА Е УБЕДЛИВО НАЈБОГАТА НА ЕСТРАДАТА – Еве на што ги троши милионите

Лепа Брена важи за една до најголемите ѕвезди на нашите простори. Има долгогодишна кариера, па поради тоа не изненадува фактот дека има толку многу пари.

Таа со сопругот Боба Живојиновиќ и синот Виктор живее во луксузната вила на Бежанијска коса, а куќата има неколку дневни и спални соби, чиј ентериер е опремен со луксузен мебел. А кога сакаат да се опуштат, одат во посебниот дел од куќата кој е дизајниран за опуштање и дружење.

Се пишуваше дека пред две години куќата ја ставиле на продажба за наводни 2 милиони евра.

Покрај куќата во Белград, Брена и Боба пазареа и стан во луксузна зграда во која еден квадрат чини над 4 илјади евра. Ги нарекуваат кралски апартмани и се наоѓаат во центарот на Будва.

Исто така медиумите пишуваа дека Брена искеширана повеќе од еден милион евра за купување на два стана, за Виктор кој се наоѓа на Нов Белград и за неа и Боба кој се наоѓа во луксузниот дел „Белград на вода“.

Куќата на Мајами им вреди скоро милион евра, се наоѓа во луксузниот дел на Мајами и одржувањето чини цело богатство.

Брена исто така купи плац на Фрушка Гора каде планира да изгради луксузен стамбен комплекс.

Пејачката и нејзиниот сопруг поседуваат и огромен возен парк. Скеој од автомобилите има своја цел. Имаат БМВ, два џипа мерцедес, а на својот син Стефан му подари Порше Панамер.

Тие исто така се сопственици на јахта која се наоѓа на хрватското приморје. Планираат да ја продадат и да купат друга која се проценува на 6 милиони евра.

Боба исто така на сопругата и подари микрофон во вредност од 30.000 евра.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...