Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Легендарниот боксер најави мечот во 2021 година

Железниот Мајк имаше одличен натпревар против Рој Џонс Јуниор на крајот на ноември. Мечот заврши нерешено, а Тајсон најави дека ќе се врати и оваа година.

Тајсон најави нови настапи.

  • Секако. Ќе биде подобро од минатиот пат, рече Тајсон и уште еднаш се осврна на борбата со Џонс.
  • Беше интересно. Се чувствував многу добро, имав самодоверба. Поставивме рекорди на рејтинг и сите сега се заинтересирани за возвратни борби, рече Тајсон.

Неговиот легендарен ривал Евандер Холифилд се споменува како нов противник.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...