Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

Кејт Мидлтон потрошила вистинско богатство на облека во 2020 година (фото)

Кејт Мидлтон троши илјадници долари за да биде совршена кога излегува во јавност.

„Daily Mail“ известува дека Кејт оваа година била видена со нови парчиња облека во вредност од 104.209 евра, што е помалку од вкупно 114.280 евра потрошени во 2019 година.

Нејзиниот најскап изглед бил во март, кога пристигна на меѓународниот аеродром во Даблин со обетки  „Asprey Daisy Heritage“, кои чинат цели 19.174 евра.

Кетрин Хукер, чија облека ја носеше Кејт, за „Хафингтон пост“ во 2013 година изјави: „Кејт не добива бесплатна облека, и јас го имам слушнато ова и од други луѓе кои работеа со неа“.

Резултира дека Кејт и Вилијам плаќаат за нејзините облеки од нивниот домашен буџет.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...