Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Ги исплаши сите на теренот – даде гол па падна во несвест

Немил настан веднаш по завршување на натпреварот помеѓу  Анкарагучу и Малатија од 16. коло на турската Супер лигата откако играчот на Малатија Јусуф Ндајишимие се струполи на теренот. Кога судијата свирнал крај на мечот, играчите се упатиле кон соблекувалната.

А Африканецот се пожалил на вртоглавица и легнал на тревата, а медицинските лица на двете екипи му даваа помош околу 10-тина минути. Тој отворил очи, а потоа со амбулантно возило бил пренесен во болница. Медицинските лица констатирале низок крвен притисок кој предизвикал вртоглавица и губење на свест за момент.

Од клубот соопштија дека ситуацијата на 22-годишниот фудбалер е под контрола.

Инаку Анкарагучи победи со 3:1, а голот за гостите го постигна токму фудбалерот од Бурунди.

најчитани вести

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...

Забава

Медиа.мк се одлучи на новогодишно забавно интервју со популарната српска млада актерка Нина Нешковиќ, која покрај својата невообичаено светла насмевка и прекрасната харизма, носи...

Свет

Американецот Бил Бентер е веројатно единствениот милијардер во светот кој своето незамисливо богатство го стекнал со обложување. Овој генијалец успеа да го победи системот!...

Забава

Либи Пауел е убавица од Австралија која се занимава со фитнес и хара на социјални мрежи. Нејзиниот Instagram има повеќе од милион следбеници, а Лили може...