Connect with us

Hi, what are you looking for?

Забава

СОВРШЕН ПОЧЕТОК НА НОВАТА ГОДИНА ЗА ТРИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ: Дали сте меѓу нив?!

Сите со душа чекаат да заврши оваа пеколна година, а за онаа која ни претстои веруваат дека ќе донесе повеќе среќа, успех и убави моменти. Добрата вест е дека токму јануари носи среќа за тројца претставници на зодијакот. Дали сте меѓу нив?!

Девица

Две од најголемите и најмоќните планети, Јупитер и Сатурн престојуваат во вашата петта куќа на љубов, страст и задоволства. Тоа значи дека ќе бидете особено харизматични и самоуверени овој месец и ќе се чувствувате полесно од било кога. Марс ја напушта вашата осма куќа на интимност и трансформација, а Сонцето и Венера шират љубов околу вас.

Јарец

Среќен роденден, драги јарци. Ова е уште едно патување околу сонцето за вашиот знак, а и совршен период да ја почнете годината со љубов и изобилство. Вашата планета Сатурн конечно е настрана од вашиот пат, така што ќе се чувствувате лесно, а Сонцето и Венера транзитираат низ вашиот знак што ви носи убаво расположение и позитивна енергија. Уживајте во вашиот месец.

Водолија

Наскоро доаѓа и вашиот период, драги водолии. Но, пред тоа, земете момент да се запрашате што ви е потребно. Кои се вашите надежи, желби и соништа. Јупитер престојува за прв пат во вашиот знак по цели 13 години така што време е да ги проширите вашите лични и професионални хоризонти.

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...