Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Мурињо го изненади својот фудбалер за Божиќ со необичен подарок

Серхио Регулон во интервју за „АС“ говореше за досегашниот дел од неговата кариера, тој истакна дека бил посебно воодушевен од Жозе Мурињо.

Португалецот неколку пати го изненадил со необични подароци, еден посебно го импресионираше.

„Би сакал луѓето да познаваат исто како јас. За него можам да раскажам илјадници анегдоти. На пример, тој знаеше дека ќе бидам сам на Божиќ и дека ќе тренираме во 15 часот на 25 декември. Кога влегов во соблекувалната, ме поздрави печено свинско месо. Ми рече: „Знам дека си сам на Божиќ, не можеш да готвиш и да јадеш нешто добро.

Овие се мали детали кои луѓето не ги знаат, но се важни за секој играч, изјави Серхио Регулон.

sportmedia.mk

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...