Connect with us

Hi, what are you looking for?

Спорт

Брага го откупува Ристовски од Спортинг

Македонскиот интернационалец и репрезентативец Стефан Ристовски е во интензивна потрага по клуб оваа зима откако Спортинг Лисабон отворено му порача дека повеќе не смета на него.

Иако Ристовски ја има формата на својата кариера, сепак во сегашниот негов клуб едноставно не може да остане.

Спортмедиа пак дознава, дека Ристовски иако го менува клубот многу веројатно нема да ја промени државата односно шампионатот. Тимот на Брага и Ристовски веќе десетина дена се во интензивни преговори и до договор најверојатно ќе дојде.

Овој клуб е подготвен да го откупи нашиот репрезентативен капитен и и реално сериозно да се засили на бековската позиција, со што ќе си направи и себе голема услуга, но и на Ристовски кому минутажа и мечеви пред европското првенство следното лето и тоа како му се потребни.

Само за потсетување, веќе извесно време, за Стефан Ристовски отворен интерес покажаа неколку руски гиганти но до конечен дил сепак сеуште не е дојдено.

sportmedia.mk

најчитани вести

Х-Фајлс

„Кафето е култура и традиција. Навредите и лутењето се знак на некултура и слабост, а зависта го јаде човекот од внатре“. Вака директорот на...

Македонија

ВМРО-ДПМНЕ има сериозен проблем кога во ситуација на општа разочараност од работењето на владата, не може да направи двоцифрена предност пред СДСМ.Наместо огромна разлика...

Свет

Никола Тесла е еден од најголемите генијални умови во историјата на човештвото. Според многумина тој „го измисли 20“ век, а неговото место во историјата...

Македонија

Со заминување на 2020 година си замина и лидерското место во опозицијата од Христијан Мицкоски кај антинато ориентираниот Димитар Апасиев.За прв пат во историјата...